30 sierpnia 2012

Versatile Blogger Award
Zakładając bloga nie marzyłam o tym, że będę mieć wiernych czytelników i mój blog może okazać się choć trochę popularny :D  A tu niespodzianka - Ania z Kuchnia domowa Ani nominowała mój blog do Versatile Blogger Awar. Bardzo się cieszę oraz dziękuję jej za wyróżnienie i dołączam do zabawy :)A to jej zasady:

Należy
·         nominować 15 blogów, które twoim zdaniem na to zasługują
·         poinformować o tym fakcie autorów nominowanych blogów
·         ujawnić 7 faktów dotyczących samego siebie
·         podziękować nominującemu blogerowi u niego na blogu
·         pokazać nagrodę The Versatile Blogger Award u siebie na blogu

Teraz najtrudniejsza część zadania :). Ja bym nominowała wszystkich, ale skoro mam tylko wybrać 15 to wybieram: (kolejność alfabetyczna)

1.       Anyżkowo
2.      Cioccolato Gatto
3.      Cukrem i miodem
4.      Domowe wypieki
5.      Eksplozja smaku
6.      Kraina Smaków
7.      Mniamuśne
8.      Na miotle
9.      Przy kuchennym stole
10.   Słodka pasja
13.   Świat ciasta

A tych wszystkich co pominęłam też nominuję jako 16. A nominuję za wytrwałość – może na początku nikt nie zagląda, ale z czasem to się zmieni:) ; za chęć – dzielenia się sprawdzonymi przepisami, pomysłami, sztuczkami kulinarnymi; za pasje – bez nich nie byłoby tak fantastycznych blogów; za odwagę – bo każdy mówi że on by to zrobił lepiej, ale jakoś na mówieniu się kończy, a odwagę mają nieliczni …

Kilka faktów o mnie :)

Najpierw myślałam, że 7 rzeczy do strasznie dużo, a ja znajdę co najwyżej trzy, ale jak zaczęłam pisać to okazało się że jeszcze kilka bym dopisała :) Na razie najważniejsze, o innych może innym razem :)
 1. Jestem przykładem, że nawet największy antytalent kulinarny może odkryć w sobie pasję do gotowania:) Jeszcze kilkanaście lat temu umiałam tylko zagotować wodę na herbatę i zrobić kanapkę, gotowanie było dla mnie największa karą, a teraz …  z kuchni mogłabym się nie ruszać :) Jestem więc zdania, że jak ktoś chce, to znajdzie sposób, a jak ktoś nie chce, to znajdzie powód :)
 2. Mam manie zbierania przepisów kulinarnych, czy to w postaci zaglądania na blogi kulinarne czy też kupowania książek o tematyce kulinarnej, wycinania i przepisywania z gazet …  Jeżeli coś wyda mi się smaczne to zbieram, zapisuję, staram się zapamiętać. A potem … mam problem gdzie ja to widziałam, no bo właśnie mam składniki w lodówce tylko tego przepisu nie mogę w tym wszystkim odnaleźć :)
 3. Nie ruszam się nigdzie bez aparatu fotograficznego – chyba że na  zakupy :) Uwielbiam robić zdjęcia, chociaż nie jestem z nich potem zadowolona, zawsze mam do nich jakieś „ale”
 4. Jestem strasznie niezdecydowana :) a dokładnie to nie lubię dokonywać wyborów tzn. wiem co chce ale jak mam wybrać między dwiema rzeczami np. który kubek ładniejszy: w truskawki czy w jabłuszka?  i na który się zdecydować  - będą więc trzy, bo w pomarańcze też jest ładny :)
 5. Nie umiem dużo pisać – jestem umysł ścisły a nie humanista, nie umiem rozpisywać się. Zawsze w szkole miałam dopisek pod wypracowaniami: konkretnie, ale można by więcej napisać. No ale po co? Przecież napisałam to co najważniejsze, a że zajęło mi to 2 a nie 10 stron A4 :)
 6. Lubię myć naczynia (zmywarkę na razie uważam za rzecz jak najbardziej zbędną) a potem uwielbiam robić sterty na ociekaczu z tych już umytych naczyń, ale żeby nie było, że one sobie leżą tak cały dzień – po osuszeniu zbieram je i chowam do szafek :)  i …  wieszam pranie spinaczami tego samego koloru, tzn. jedna koszulka i dwa spinacze tego samego koloru, a druga może mieć już parę innego koloru – to mi nie przeszkadza – fobia? mania? obsesja?  :)
 7. Nie lubię, wręcz nienawidzę prasowania – innych uspokaja a mnie doprowadza do szewskiej pasji :)


5 komentarzy:

 1. Dorotko dziękuję Ci za tak wspaniałe wyróżnienie :) W zasadzie nie lubię pisać o sobie, ale lubię zaglądać na wiele blogów kulinarnych, oczywiście Twój też mi bardzo przypadł do gustu. Gdy tylko znajdę trochę czasu postaram się pociągnąć dalej tą blogową zabawę. Pozdrawiam Cię serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za wyróżnienie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję! Bardzo się cieszę, że mój blog Ci się podoba :)
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję za wyróżnienie:)I to w sam raz po powrocie z urlopu taka niespodzianka. To miło wiedzieć, że komuś podoba się to, co robię:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. dziękuję bardzo za wyróżnienie :) a myślałam, ze nie ma nikogo kto lubi zmywa naczynia ;) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń